1. Triumph Riders Club motosiklet sürüş ve deneyim paylaşımı odağında sosyal bir gruptur. Özgürlükçü karakterimize aykırı, keskin fikir ayrılıkları yaratacak, kişisel değerlerimize kasıtsız olsa dahi zarar verebilecek din, dil, ırk, siyaset, fanatizm ve cinsiyetçilik gibi konulardan uzak durulması ilk ve en önemli kuralımızdır.

2. Grupta saygılı, keyifli, güvenli ve sağlıklı iletişim ortamını korumak üyelerin önceliğidir. Hakaret nitelikli cümleler, küfür ve benzeri argo kelimeler kesinlikle kullanmamalıdır.

3. Grup üyeleri kurumsal veya kişisel fayda gözeterek grup içinde, motosikletle alakalı dahi olsa ticari faaliyette bulunmamayı kabul eder. Üyelerin kendi motosikletlerinin ya da aksesuarlarının satılık ilanlarını grupta paylaşmaması da bu kapsamda gereklidir. Triumph markasının Türkiye distribütörü Korlas’ın, tüm üyeleri ilgilendiren ve ortak fayda sağlayan fırsat kampanyaları Korlas temsilcileri aracılığı ile duyurulacaktır.

4. Triumph Riders Club, Triumph marka motosiklet kullanan sürücülerin ortak grubudur ve Korlas temsilcileri harici Triumph marka motosikletini satan, takasa ya da ilana çıkan üyeler yeni Triumph motosikletlerini alıp bilgilerini kayıt edene dek üyeliklerinin askıya alınacağını kabul eder.

5. Gruba dahil olmak isteyen Triumph sürücülerinin en az 1 motosikletli sürüş etkinliğine katılması zorunludur. İstanbul’da ikamet eden ve etmeyen tüm üyeler gruba katıldıkları tarihi takip eden 1 yıl içinde en az 2 sürüş ya da 2 özel etkinliğe katılmayı taahhüt eder. Katılımı engelleyen özel durumlarda mazeret bildirilebilir.

6. Sağlık ve güvenlik önlemleri gereği sürüşlere tam ekipmanla (kask, motosiklet montu, motosiklet pantolonu, motosiklet eldiveni, motosiklet botu) katılmak zorunludur. Sürüş öncesi yol kaptanı tarafından yapılacak kontrollerde eksik ekipman ile gelen üyelerin ilgili geziye katılımı gerekli ekipman tamamlanana dek ertelenebilir.

7. Sürüşlerde grubun bütünlüğünü korumak adına grubun hızı, en yavaş sürücüye göre ayarlanacaktır. Grup sürüşlerinde güvenlik esaslarına bağlı kalarak topluluğu tehlikeye atacak geçişler ya da manevralar kesinlikle yapılmayacaktır. Toplanma ve çıkış noktaları sürüşlerin öncesinde bildirilecek ve grubun aynı anda aynı noktalarda olması sağlanacaktır. Yüksek katılım sayılarına ulaşılan gezilerde, yol kaptanlarının değerlendirmesine göre ana grup, yeni kaptan ve süpürücüler belirlenerek alt ekiplere ayrılacak ve böylece topluluğun güvenle hareket etmesi sağlanacaktır.

8. Grup içinde paylaşılacak her türlü görselin (video, fotoğraf, belge, link) toplum kuralları uygun olması ve diğer üyeleri de ilgilendiren içeriklere sahip olması esastır. Uzun ikili sohbetler ve monologlar için şahsi hesaplar kullanılmalı, diğer grup üyelerini rahatsız edici materyallerden kaçınılmalıdır.

9. Triumph Riders Club, üyelik sürecinden geçen sürücülere katılımları sonrasında açık bir grup olduğu için, üye olmayan sürücülere kapalıdır. Grup içinde duyurusu yapılan planlı gezi ve etkinliklerin gruba özel kalması ve bu konu dahilinde ortak paydamız olan Triumph ruhunun yaşatılması amacıyla gruba özel etkinliklerde üyeler tarih, lokasyon vb. katılım detaylarının 3. şahıslar ve kurumlarla paylaşmamayı peşinen kabul ve taahhüt eder. Bu kurala uymayan sürücülerin üyelikleri askıya alınabilir.

10. Triumph Riders Club’da güvene dayalı bir iletişim alanını sağlayabilmek için üyelerin grupta paylaşılan görselleri, özellikle diğer üyelerin kişisel fotoğrafları gibi kendilerine ait verileri grup dışındaki bireyler ve gruplarla paylaşmaları kesinlikle yasaktır.

11. Distribütör ya da diğer yetkili servisler ile yaşanan bir durum, distribütör yetkililerine söz hakkı doğacak şekilde gruba aktarılmamalı, grubun varlığını şahsi çıkar amaçlı kullanarak sorun teşkil eden durumların Triumph Riders Club içinde ayrıcalıkla çözüleceği gibi yanlış bir düşünce ile iyi niyete aykırı spekülatif paylaşımlar yapılmamalıdır.

12. Belirlenen topluluk kurallarına uymayan üyelerin yönetim değerlendirmesi ve çoğunluk oylarına bağlı olarak Triumph Riders Club üyeliğinden uzaklaştırılması söz konusu olacaktır.

13. İlk 3 maddeye aykırı hareket eden üyelerin grup içindeki görev ya da yetkinliğine bakılmaksızın üyelikleri askıya alınacaktır.

14. İlk 3 madde ihlali nedeni ile ihraç edilen üyelerin gelecekteki yeni başvuruları kabul edilmeyecektir. Bunun dışında kural ihlalleri dolayısıyla uyarılan üyelerin ihlallere devam etmesi aynı statüde ihracına sebebiyet verebilir.

etkinlikerimizden haberdar olmak istermisiniz?

    logo-triumph-riders-club-small
    logo-SCR
    Kardeş Klüpler​

    Copyright © 2021 Triumph Riders Club. All Rights Reserved.

    To top